• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/masgadorg
  • https://twitter.com/2023istanbul
Üyelik Girişi
15 Temmuz Demokrasi Marşı
Reklam

İlyas Abuşoğlu: Bayrak düşmesin diye meydanlara koştuk

FETÖ’nün darbe girişiminde gazi olan Selim Erdoğan ve İlyas Abuşoğlu: Bayrağımız düşmesin diye meydanlara koştuk. O gece geri adım atsaydık bugün Türkiye diye bir ülke olmazdı

ERDOĞAN ÖZTÜRK

ETÖ’nün darbe girişiminde gazi olan Selim Erdoğan ve İlyas Abuşoğlu: Bayrağımız düşmesin diye meydanlara koştuk. O gece geri adım atsaydık bugün Türkiye diye bir ülke olmazdı

FETÖ'CÜ hainlerin 15 Temmuz darbe girişiminde, helikopterler ve tanklardan açtıkları ateş sonucu yaralanarak gazi olan Selim Erdoğan ve İlyas Abuşoğlu'nun yolu Antalya'da kesişti.Ankara'da yaşayan Erdoğan devlet memuru olarak Antalya Konyaaltı İlçe Müftülüğü'nde çalışmaya başladı. İstanbul'da yaşayan Abuşoğlu ise İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nde memur olarak göreve başladı.İstanbul'da hain girişimin olduğu akşam 3 yaşındaki çocuğu ve karısını evde bırakıp 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne koşan İlyas Abuşoğlu, hainlerin silahlarından çıkan mermilere inat büyük bir Türk Bayrağı'nı 15 kişilik grupla tutarak köprüdeki asker kıyafeti giymiş FETÖ'cü hainlerin üstüne yürüdüklerini söyledi.Bu sırada hainlerin açtığı ateş sonucu sol omzundan yaralandığını belirten Abuşoğlu, "Bayrağımız düşmesin diye meydanlara koştuk. Hastanede gözlerimi açtığımda ilk olarak vatanı, bayrağı sordum. Sonra derin bir nefes aldım. Yanımdakilerin büyük çoğunluğu şehit olmuştu.O gece biz geri adım atsaydık bugün Türkiye diye bir ülke olmazdı" diye konuştu. Selim Erdoğan, Ankara'da 15 Temmuz akşamı anne ve babasından helallik isteyip abdest aldıktan sonra sokağa çıktığını söyledi.


Darbeye karşı Genelkurmay Başkanlığı'nın önüne gittiğini belirten Erdoğan, "FETÖ'cü teröristlere karşı tankların paletlerine kaldırımlardan söktüğümüz taşları attık. Tankların egzozuna üstümüzdeki giysileri kapattık.


Genelkurmay Başkanlığı'ndan havalanan 3 helikopterden atılan ateş sonucu şarapnel parçaları sol koluma isabet etti. Kan kaybından bayılmıştım. Gözümü hastanede açtım. Tek üzüldüğüm şehit olmamak" dedi.

104 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Yönetim Kurulu Başkanımız
İBRAHİM SAGUN
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.47469.5126
Euro10.990311.0344
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret138921
Hava Durumu
Takvim