• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/masgadorg
  • https://twitter.com/2023istanbul
Üyelik Girişi
15 Temmuz Demokrasi Marşı
Reklam

15 Temmuz şehidinin annesi gözyaşlarıyla anlattı! 3 gün önce şehit müziği dinlemiş

FETÖ'cülerin 15 Temmuz hain darbe girişimi 7'den 70'e Türk milletinin tanklara karşı canını siper etmesiyle bertaraf edildi. O gün Türk milleti 251 şehit verdi.

FETÖ'cülerin 15 Temmuz hain darbe girişimi 7'den 70'e Türk milletinin tanklara karşı canını siper etmesiyle bertaraf edildi. O gün Türk milleti 251 şehit verdi. Onlardan biri de daha hayatının baharında olan 17 yaşındaki Mahir Ayabak'tı. Atatürk Havalimanı'nı ele geçirmek isteyen hainlerin şehit ettiği Mahir'in annesi ahaber ekranlarında gözyaşları arasında duygulandıran detaylar paylaştı. Şehadete ermek isteyen Mahir, daha üç gün önce şehit cenazeleri sonrası çalınan müzikleri dinlemiş.

Fetullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz 2016'da darbe kalkışmasında bulunmuş ve yüzlerce vatandaşımızın şehit olduğu bu kanlı darbe girişimi Türk milletinin göğsünü siper etmesiyle bertaraf edilmişti.

GENÇ MAHİR HAVALİMANI'NDA ŞEHİT OLDU

FETÖ'nün işgal etmek istediği en kritik noktalardan biri de Atatürk Havalimanı'ydı. Havalimanı'nda şehit olan 17 yaşındaki Mahir Ayabak, hainler tarafından göğsünden vurularak şehit olmuştu.

Şehit Ayabak'ın annesi Muteber Ayabak, ablası Gülbeyaz Ayabak ve Gazi Ahmet Güney, ahaber ekranlarında yaşananları anlattı.

VATANI İÇİN KENDİNİ SİPER ETTİ

Muteber Ayabak, o gün yaşananları şöyle anlattı: Oğlum vatanı için kendini siper etti. Kendisini siyasetçi sayanlar tankların arasından Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti. O hainler, oğlumun kalbini parçaladılar da Kılıçdaroğlu'na hiç zarar vermediler.

Oğlum yaz tatilinde işe girmişti. Biz kızımla havaalanına doğru gidecektik. Mahir işten döndüğü halde bana görünmek istemeden havaalanına gitmiş. Biz de onu evde bekliyorduk. Arkadaşlarından geç çıkmasına rağmen Atatürk Havalimanı'ndaki vatandaşların en önüne geçiyor. 'Hainler burada' diyerek yerlerini gösterirken, pikapın üzerindeki hainler oğlumu kalbinden vurdular. "

"BEN ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM"

Oğlunun iş adamı olmak istediğini anlatan Ayabak, "Okul tatilinde işe girip ailesine destek olmak istedi. Oğlumun tek isteği büyük bir iş adamı olup dünyaya ülkesini tanıtmaktı. Manavgat'ta şehit olan askerlerimizin cenazesine babasıyla katılmıştı. Babasına, 'Ben şehit olmak istiyorum' dedi. Babası da Oğlum sıranı bekle. Allah'ın izniyle zamanı gelince gideceksin" dedi.

97 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Yönetim Kurulu Başkanımız
İBRAHİM SAGUN
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.47469.5126
Euro10.990311.0344
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret138921
Hava Durumu
Takvim