• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/masgadorg
  • https://twitter.com/2023istanbul
Üyelik Girişi
15 Temmuz Demokrasi Marşı
Reklam

Şehit ve Gazi çocuklarıyla anlamlı uçuş: SABAH o anlara şahitlik etti. MERVE BİLKAY

TEKNOFEST'te vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan hava gösterilerinin en anlamlısı, şehit ve gazi yakınlarının konuk edildiği Skorsky uçuşu oldu.

TEKNOFEST'te vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan hava gösterilerinin en anlamlısı, şehit ve gazi yakınlarının konuk edildiği Skorsky uçuşu oldu. SABAH muhabiri de şehit ve gazilerimizin emaneti çocuklarla birlikte İstanbul semalarında uçtu. 15 Temmuz gazisi Bayram Ceylan ile oğlu Ufuk Cemal Ceylan büyük heyecan duydukları uçuştaki hislerini anlattı.

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST 2021 İstanbul tüm hızıyla devam ediyor. Teknofest'in en anlamlı ve en özel etkinliklerinden biri gerçekleşti. Bu uçuşu diğerlerinden daha anlamlı ve özel kılan şey ise milletin egemenlik ve bağımsızlık, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret ve fedakarlıkla canları pahasına mücadele eden kahraman gazi ve şehitlerimizin çocuklarıyla yapılmasıydı. Jandarma Havacılık Başkanlığının envanterinde kayıtlı olan Skorsky helikopteriyle şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına özel yapılan İstanbul semalarında gerçekleşen uçuşa SABAH'ta katıldı. Babası 15 Temmuz Gazisi olan 11 yaşındaki orta okul öğrencisi Ufuk Cemal Ceylan, "Sadece fotoğraflardan ve videolardan gördüğüm Skorsky helikopterine binmek harika bir deneyim oldu benim için. Çok heyecanlandım. Havada olmak çok güzel bir duygu. Teknolojiye, bilime, havacılığa ilgim, motivasyonum daha da arttı. Bize bu fırsatı sağlayanlara çok teşekkür ederim" dedi.

OĞLUMUN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNUYORDU

Ufuk'un babası Gazi Bayram Ceylan ise "Oğlum hayatındaki ilk uçuş deneyimini yaşadı. Çok mutlu oldum. Oğlumun mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Allah razı olsun bu fırsatı sağlayanlardan. Çelik Kanatlar ve Jandarma Havacılık Başkanlığına çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

60 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Yönetim Kurulu Başkanımız
İBRAHİM SAGUN
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.47469.5126
Euro10.990311.0344
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret138921
Hava Durumu
Takvim