• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/masgadorg
  • https://twitter.com/2023istanbul
Üyelik Girişi
15 Temmuz Demokrasi Marşı
Reklam

Şehit kızının çağrısına 6'lı masa sessiz kaldı! "Mevlitte helalleşmeye beklerim"

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Barış Pınarı Harekatı sırasında 3yıl önce terör örgütü PYD/YPG'nin yaptığı havan ve roket saldırısı sonucu şehit olan Mehmet Şirin Demir'in gazeteci kızı Gülay Demir, günler önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğluna seslendi

ÖMER ÇETİN
Mardin
'in Nusaybin ilçesinde, Barış Pınarı Harekatı sırasında 3 yıl önce terör örgütü PYD/YPG'nin yaptığı havan ve roket saldırısı sonucu şehit olan Mehmet Şirin Demir'in gazeteci kızı Gülay Demir, günler önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6'lı masayı "Babam ve onlarca mazlumun şahadetinin 3.senesinde verilecek mevlitte helalleşmeye beklerim" diyerek paylaşımda bulunarak davet etti.

Sessizliği bürünen 6'lı masa şehitler için düzenlenen mevlit programına gelmezken şehit kızı Demir, "Annemin yüreğine sızı bırakanlara, kız kardeşimin hayallerini yetim bırakanlara, gömleğime babamın kanının damlatanlara inat, dünya kız çocuklarının olduğu bugünde boynumuzu bükük bırakanlara inat yaramıza yarenlik edenlere selam olsun" dedi.

Türkiye'nin sınır ötesi düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sırasında terör örgütü YPG/PKK'lıların Suriye tarafından 10 ve 11 Ekim 2019'da Mardin Nusaybin'de sivillere yönelik yaptığı havanlı ve roketatarlı saldırılar, 4'ü çocuk 12 kişiyi hayattan kopardı. Hain saldırılar anne, baba, kardeş ve eşleri gözü yaşlı, 24 çocuğu yetim, 3 çocuğu da öksüz bıraktı.

6'LI MASAYI DAVET ETTİ

Saldırıda şehit olan Mehmet Şirin Demir'in gazeteci kızı Gülay Demir, günler öncesinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6'lı masaya çağrıda bulundu. Demir, "Helal lokma dokunmayacaksa, PKK'lı sözde gazetecileri savunmaktan zaman kalacaksa, ülkesini seven bir gazeteci olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ve 6'lı masayı, bir terör saldırısında şehit olan babam ve 10'larca mazlumun şahadetinin 3.senesinde verilecek mevlitte helalleşmeye beklerim" diyerek sosyal medya hesabı üzerinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu etiketleyerek paylaşımda bulundu.

41 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Yönetim Kurulu Başkanımız
İBRAHİM SAGUN
Videolar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret198393
Hava Durumu
Takvim