• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/masgadorg
  • https://twitter.com/2023istanbul
Üyelik Girişi
15 Temmuz Demokrasi Marşı
Reklam

Tanrıkulu'na Şehit Gazi Aileleri Koruma ve kalkındırma Derneğinden Tepki Geldi

Şehit Gazi Aileleri koruma ve kalkındırma Dernek Genel Başkanı ibrahim Sagun'dan, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik açıklamalarına karşı güçlü bir tepki gösterdi.

Şehit Gazi Aileleri Koruma ve kalkındırma Derneği Genel Başkanı ibrahim Sagun, yaptıkları basın açıklamasında, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun bir televizyon programında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik yaptığı iftiraları sert bir dille eleştirdi.
Başkan Sagun;Şehit ve Gazi Aileleri Adına, Tanrıkulu'nun "Türk Silahlı Kuvvetleri 15 köylüyü helikopterden attı" şeklindeki ifadelerine atıfta bulunarak, sözlerine şiddetle karşı çıktı.
"Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Cumhuriyeti devletini her platformda aşağılayan, halkı kin ve nefrete sürükleyen, terör cenazelerine katılan, İHA ve SİHA'larımızı eleştiren, binlerce sivil ve askeri şehidin acısına rağmen PKK'ya terör örgütü demeyen ve HDP-PKK'nın sözcülüğünü yapan bir milletvekilidir. YPG'ye destek verenlerle aynı çizgide bulunması, TSK'nın kimyasal silah kullanmış olabileceğini iddia etmesi ve terör propagandası yapması, Türkiye Cumhuriyeti devletinden beklenmeyecek davranışlardır," diyen  Başkan SAGUN, "Ülkemizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı bu tür alçakça iftira atan bu milletvekilinin gereken cezayı alarak milletvekilliği düşürülmelidir. PKK terör örgütünün destekçisi olan Sezgin Tanrıkulu, sınırları aşmıştır. Diyarbakır halkı ve seçmeni dahil olmak üzere tüm Türkiye'ye ihanet etmiş olan bu milletvekili, yıllardır devlete ve millete saygısızlık yapmaktadır" şeklinde konuştu.
192 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Yönetim Kurulu Başkanımız
İBRAHİM SAGUN
Videolar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.921033.0530
Euro35.842835.9864
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret267177
Hava Durumu
Takvim